پنجره دوجداره upvc

پنجره دوجداره upvc یکی از تولیداتگروه صنعتی پارس  است ما ارائه کننده انواع پنجره دو جداره مطابق با بالاترین استانداردهای جهانی در طرح ها و مدل های متنوع می باشد.بخش فروش پنجره دو جداره UPVC  گروه صنعتی پارس آماده  پاسخگویی به شما عزیزان می باشد.

پنجره دوجداره علاوه بر زیبایی ظاهری و مدرن دارای مزیت های مثبت بی شماری می باشد. ورود به صفحه  پنجره دو جداره (برای اطلاع دقیق  تماس بگیرید ) مزایای استفاده از پنجره دوجداره UPVC

قیمت پنجره دوجداره upvc

این پنجره ها قیمت های مختلفی دارند.برحسب نوع پروفیل upvc و یراق آلات استفاده شده و نوع طرح قیمت های مختلفی دارند.نوع ضعیف برای پنجره های خیلی کوچک و نوع متوسط برای پنجره های بزرگتر و از نوع قوی که ضخامت ورق بیشتری دارد برای درها استفاده می شود.

متاسفانه برخی فروشندگان پنجره دوجداره upvc ،از انواع ضعیف که قابلیت تحمل شیشه دوجداره که سنگین است را ندارد،برای یونیتهای بزرگ استفاده می کنند و مسلما قیمت پایین تری به مشتری می دهند.

علت تفاوت قیمت پنجره دوجداره upvc در پارامتر های زیر می باشد:

نوع پروفیل یو پی وی سی مورد مصرف

یراق آلات مصرفی و آلمانی یا ترک بودن آن و گرید آن.

نوع شیشه دوجداره صنعتی بکار رفته شده

تولید خوب و با کیفیت شامل جوش ها در کنج پنجره های ، گالوانیزه مورد استفاده، لاستیک های آب بندی

از همه مهمترنصب استاندارد و استفاده از فوم پل ارتان و چسب ماستیک و پیچ های مخصوص نصب یه فواصل معین.

پشتیبانی و خدمات پس از فروش

چرا از پروفیل تقویتی گالوانیزه درپنجره های upvc استفاده می شود

پنجره upvc چیست

پنجره upvc ، پنجره ساخته شده با پروفیل های فولادی گالوانیزه که با روکش پروفیل upvc است . از این تعریف در می یابیم که پروفیل های تقویتی گالوانیزه کاربرد با اهمیتی دارند که در پنجره های دوجداره upvc از انها استفاده می شوند .

عدم استفاده از پروفیل های تقویتی گالوانیزه یا استفاده از پروفیل های غیر استاندارد با ضخامت و ابعاد نامناسب باعث ساخته شدن در و پنجره های upvc غیر استاندارد یا با کیفیت نامطلوب منجر می شود . این عدم کیفیت باعث می شود این تولیدات از ایمنی لازم برخوردار نباشند .

ضرورت استفاده از پروفیل تقویتی

 1. بخاطر تحمل فشارهای وارده به درب و پنجره های دوجداره upvc از طرف ساختمان و پیشگیری از بوجود آمدن آسیب به پروفیل
 2. حفاظت از عملکرد یراق آلاتی که بر روی درب و پنجره های دوجداره upvc تعبیه شده و تغییر نکردن تنظیم آن
 3. در ساختمان های مرتفع باعث تحمل فشار ناشی از باد می شود
 4. در شرایط آب و هوایی مختلف از انبساط و انقباض درب و پنجره و تغییر شکل آن جلوگیری می کند .
 5. بالا رفتن تحمل فشار که از وزن شیشه بر روی پروفیل ها وارد می شود .
 6. ثبات و تقویت اتصالات پنجره به ساختمان

نکات مورد توجه در مورد پروفیل های تقویتی گالوانیزه

 1. پروفیل های تقویتی که مورد استفاده قرار می گیرد باید از جنس فولاد باشد و همچنین ضخامت پوشش مناسب فلز روی در جهت جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی در آن استفاده شده باشد به این پوشش دهی گالوانیزه گفته می شود .
 2. در تمامی مقاطع اصلی پنجره های دوجداره upvc باید از پروفیل های مسلح استفاده شود .
 3. حداقل ضخامتی که در ساخت ورق های گالوانیزه در نظر می گیرند باید 1.5 میلی متر باشد .
 4. برای ساخت ورق های گالوانیزه که در ارتفاعات استفاده می شود و یا افزایش ابعاد پنجره و ارتفاع آنها ضخامت ساخت افزایش می یابد .
 5. در ساخت پنجره های دوجداره upvc باید ابعاد پروفیل های تقویتی متناسب با ابعاد و هندسه پروفیل upvc تعیین و تمامی فضای محفظه های ان را تحت پوشش قرار دهد .
 6. در تمام اضلاع درب و پنجره های دوجداره upvc باید پروفیل های تقویتی به طور کامل و یکپارچه جایگزاری شوند .

موارد ایمنی که در درب و پنجره های دوجداره upvc باید رعایت کنیم .

 • هنگامی که می خواهیم در و پنجره های دوجداره upvc را ببندیم باید مراقب باشیم که دست در بین بازشو و قاب نباشد .
 • هنگامی که درب و پنجره ها باز باشد مراقب فرزندان کوچک خود باشید .
 • اگر هنگام وزش باد پنجره باز باشد خطر آسیب به پنجره در اثر وزش باد و طوفان بسیار بالا است . در هنگام وزش باد درب و پنجره های دوجداره upvc حتما بسته و قفل باشند .
 • از وارد کردن بار به بازشو جدا خودداری کنید و همچنین از آویزان شدن به آن و یا اینکه از آن به عنوان نردبان یا حائل خودداری شود .
 • حتما دقت کنید هنگام بستن درب و پنجره های دوجداره upvc شیئی بین بازشو و قاب قرار نداشته باشد .
 • از وارد کردن فشار به قاب با کوبیدن بازشو به قاب در اثر طوفان یا وزش باد اجتناب کنید . به دلیل اینکه این فشار ها باعث می شود به عملکرد یراق آلات آن آسیب وارد شود .
 • وفتی پنجره در حالت باز قراردارد و پنجره دو بازشو باشد از حالت کلنگی استفاده نکنید زیرا بازشوها از بالا آزاد هستند و به یراق و لولا فشار وارد می شود . در این حالت ابتدا پنجره را می بندیم و سپس به حالت کلنگی در می آوریم .

نگهداری و تمیزکردن درب و پنجره های دوجداره upvc

درب و پنجره های ساخته شده طبق استاندارهای اعلام شده توسط سازندگان درب و پنجره که صلاحیت تایید را دارند و مورد قبول شرکت upvcpars می باشند و توسط این شرکت ساخته شده اند دارای کیفیت مطلوب بوده ساخت می باشند . این کالا به عنوان سرمایه در اختیار مشتریان قرار می گیرد که می بایست در حفظ آن جهت طول عمر استفاده شده در ساختمان ها نکاتی را که در زیر به آن اشاره کرده ایم راعایت کنیم .

نکاتی که باید پس از نصب درب و پنجره های دوجداره upvc جهت تمیز نگهداشتن و زیبایی درب و پنجره ها و عملکرد درست یراق آلات آنها به آن توجه شود به این صورت می باشد .

 • پس از نصب بایستی فیلم حفاظتی از همه سطوح فورا پس از نصب و تمیز کردن سطوح پاک شود که این کار را می توانید با پارچه نمدار شده یا مواد شوینده ملایم انجام دهید .
 • با توجه به این مورد که سطح بیرونی پنجره ها در معرض هرگونه آلودگی زیست محیطی و گرد و غبار قرار می گیرد می بایست این سطوح را تمیز کنیم تا سطح تجمع غبارات در سطوح درب و پنجره های دوجداره upvc زیاد نشود که مشکل چسبندگی گرد و غبار روی سطوح را داشته باشیم .
 • برای بازبینی عملکرد صحیح درب و پنجره های دوجداره upvc باید ماهی یک دفعه آن ها را باز و بسته کنیم تا از عملکرد درست آنها مطمئن شویم تا خوردگی یا سفت شدن آن جلوگیری کنیم و در سال یکبار یراق آلات درب و پنجره ها را با یک روغن غیر اسیدی روانکاری کنیم .
 • اگر هرگونه عملیاتی مثل تعمیرات ، بنایی ، لوله کشی ، نقاشی وغیره در نزدیکی درب و پنجره ها ی نصب شده در ساختمان صورت می گیرد روی درب و پنجره ها را کاملا پوشانده و پس از عملیات آن را مجددا تمیزنمایید .
 • چنانچه اگر بر روی سطوح این درب و پنجره های دوجداره upvc روغن یا لکه شمیایی پاشیده شود بلافاصله با یک شوینده ملایم به برطرف کردن آن اقدام نمایید .
 • سالی حداقل یک بار درزگیرهای درب و پنجره ها تمیز شوند و با روغن مخصوص آن روغن کاری شوند تا درزگیرها خشک نشوند و نشکنند . هنگام تمیز کردن از مواد شیمیایی اسیدی به هیچ وجه استفاده نشود و هنگام تمیز کردن مراقب باشیم که به نوار صدمه ای وارد نشود که در صورت صدمه نسبت به تعویض ان اقدام عاجل صورت گیرد .

شیشه دو جداره

استفاده از شیشه های دو جداره به دلیل حفظ انرژی حرارتی – برودتی و کاهش آلودگی صوتی در پنجره دوجداره upvc ضروری است.به طوریکه موجب کاهش مصرف انرژی و کاهش هزینه های منزل می شود.این قضیه یک امر مهم در تولید پنجره دوجداره upvc است.

ساختار پنجره دوجداره upvc

اساس ساختار این پنجره ها دو جداره بودن آنهاست.سیستم شیشه دو جداره شامل دو یا چند لایه شیشه که به طور موازی در فواصل مساوی از یکدیگر قرار گرفته اند و توسط اسپیسر در دور تادور آن ، از هم جدا شده اند.

در پنجره دوجداره upvc فضای بین شیشه ها را می توان با هوا یا گاز آرگون (عایق حرارتی) وهمچنین گازSF6 (عایق صوتی) و یا ترکیبی از هردو با فشاری تقریبا معادل فشار هوا پر نمود.

مزایای استفاده از پنجره دوجداره UPVC
پنجره دوجداره upvc می تواند مناسب ترین انتخاب برای هر ساختمانی باشد که علاوه بر  امنیت و دوام مانع بسیاری از آلاینده های صوتی و تنفسی نیز می باشد. نسل جدید پنجره دوجداره با کیفیت ، عایق بسیار مناسبی جهت گرما و سرما خواهد بود. در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی و همچنین در برابر ضربه های شدید مقاوم تر شده و سرعت نصب و سهولت و راه اندازی پنجره دوجداره در قیاس با مدل های معمولی بسیار بالاتر است.

گروه درب و پنجره دو جداره UPVC گروه صنعتی پارس با بهره گیری از بهترین برندها و شرکت های تولید کننده مواد اولیه درب و پنجره دو جداره upvc کیفیتی درخور توجه را در اختیار خریداران قرار می دهد. خط تولید پنجره دو جداره پارس به صورت تمام اتوماتیک و با استفاده از  دستگاههای روز دنیا طراحی شده و بدین ترتیب اتصال قطعات مختلف به بهترین نحو ممکن صورت می پذیرد.

پنجره دوجداره upvc سرما و گرما را از خود عبور نمی دهد و طول عمر بالایی دارد و نسبت به در و پنجره های آهنی سبک تر هستند .این پنجره ها قابل ترمیم هستند و در صورت شکسته شدن و آسیب می تواند تعویض گردند . ما می توانیم پنجره دوجداره upvc را در انواع و اقسام شکل های مختلف و با رنگ های زمینه متنوع استفاده کنیم .

پنجره دوجداره upvc به شکل مکانیکی به یکدیگر متصل نمی شوند بلکه با یکدیگر جوش میخورند و بصورت یک قالب به هم پیوسته و یک تکه می باشد. سیستم شیشه دوجداره حاوی چند لایه شیشه است که به شکل موازی روی همدیگر قرار گرفته اند . که درون اسپیسر را با ماده سیلیکاژل پر می کنند این ماده موجب جذب رطوبت هوای ما بین شیشه ها می شود .

انواع کاربری پنجره های دوجداره upvc

پنجره های دوجداره upvc نوع لولایی

شامل انواع مختلف تک حالته با قفل نگهدارنده ، پنجره اول مورب بازشو با قاب بازسازی شده ، پنجره دوحالته آسان بازشو ، پنجره دولنگه بازشو با وادار ثابت ، پنجره دولنگه بازشو با وادار متحرک ، پنجره تک حالته با دستگیره هتلی .

تک حالته با قفل نگهدارنده

این مدل از پنجره های دوجداره upvc در پروژه های انبوه سازی مقرون به صرفه می باشد . در ساخت این نوع پنجره پروفیل مصرفی و کیفیتش موجب این انتخاب شده است .

بر روی این مدل یک بازوی نگهدارنده قرار دارد که باعث می شود که مصرف کننده وقتی که به نیاز خود پنجره را گشود در همان حالت ثابت شود .

پنجره اول مورب بازشو با قاب بازسازی شده

در این مدل پنجره های دوجداره upvc قاب بازسازی شده ای تعبیه شده که دلیل انتخاب این قاب به جهت بکارگیری این در پروژه های بازسازی منازل استفاده شود به دلیل اینکه اگر قسمتی از پنجره های پیشین به جا مانده را پوشش دهی کند .

این پنجره ها مناسب جهت استفاده در ادارات ، دانشگاه ها و مدارس و مکان های عمومی و همچنین آشپزخانه ها می باشد که اولویت با باز شدن کامل نیست .

پنجره دوحالته آسان بازشو

این مدل از پنجره های دوجداره upvc برای مکان هایی تعبیه شده که امکان جاگذاری دسته به صورت عمودی نبوده و دستگیره جهت استفاده آسان در ضلع پایینی پنجره تعبیه می شود. در حالت مورب هنگام بسته شدن دسته نیازی به فشار آن نیست فقط با چرخاندن آن پنجره بسته خواهد شد .

پنجره دولنگه بازشو با وادار ثابت

این پنجره دارای دو حالت بازشو با وادار ثابت می باشد و هر دو بازشو آن دارای بازشو دو حالته می باشد و هر لنگه باز شو به صورت مستقل عمل باز و بسته شدن را انجام می دهد .

پنجره دولنگه بازشو با وادار متحرک

این پنجره دارای دو لنگه بازشو با وادار متحرک می باشد که یک لنگه آن به صورت دو حالت بازشو می باشد و لنگه دیگر آن بصورت دورانی یا چرخشی باز و بسته می شود .با باز شدن هر دو لنگه در منظره بیرون کاملا قابل رویت است .

پنجره تک حالته با دستگیره هتلی

کاربرد این پنجره ها در مکان های عمومی مانند بیمارستان ها و مدارس که امکان باز کردن پنجره توسط اشخاص امکان پذیر نمی باشد و باید توسط متصدی آن این مقوله انجام شود .

پنجره های دوجداره upvc کشویی

نوع دیگر از انواع پنجره دوجداره UPVC پنجره کشویی می باشد که در میهن خودمان به دلیل استفاده از پنجره های قدیمی طرفداران مخصوص خود را دارد . پنجره دوجداره UPVC کشویی نسبت به لولایی فضای کمتری را اشغال می کنند .

این پنجره دوجداره UPVC بر روی لنگه کناری خود حرکت کرده و آب بندی و هوا بندی بهتری نسبت به پنجره های قدیمی و حتی پنجره دوجداره UPVC آلومینیومی می باشد . همین شاخصه باعث انتخاب این نوع پنجره دوجداره شده است .

محصولات در لولایی

این محصول دارای سه نوع در بدون پاخور ، در بالکنی ، در فولکس واگنی می باشد .

در بدون پاخور

این نوع از در که از محصولات پنجره های دوجداره upvc می باشد بیشتر در مکان های پر تردد و خیلی شلوغ قابل استفاده می باشد .که این در جهت نداشتن پاخور برای تردد و حمل مورد استقبال است . در این محصول پاخور کاملا عایق بندی می شود و از ورود گرد و غبار به داخل جلوگیری می کند .

در بالکنی

این نوع از در که از محصولات پنجره های دوجداره upvc می باشد در بالکن ها و تراس مورد استفاده قرار می گیرد که نیازی به قفل کردن این درب ها نمی باشد . در این محصول با آهن ربایی که روی بازشو قرار دارد درب بسته می شود و هنگام باز کردن درب با فشار اندک باز می شود و سپس با چرخاندن دستگیره بسته خواهد شد .

در فولکسی

این در یا پنجره های دوجداره upvc که از این مدل استفاده می کنند که علاوه بر بازشو با عایق بندی کامل استفاده می شود . در این مدل امکان بازشو چرخشی موجود ندارد .

این مدل پنجره های دوجداره upvc با حرکت بر روی ریلی که بر روی آن تعبیه شده به آسانی بر روی آن بدون اشغال کمترین فضا حرکت می کند و باز و بسته می شود . با توجه به قفل های این نوع بازشو که در چهار طرف این در و پنجره ها تعبیه شده باعث شده کامل ترین سطح عایق بندی در این در و پنجره ها باشد .

علاوه بر بازشوهای کشویی قابلیت بازشو مورب را دارند . که یکی از حسن های این نوع در و پنجره ها می باشد .

گروه صنعتی پارس دستگاه خم انواع پروفیل خود را راه‏ اندازی کرده است. این دستگاه مزایای بسیاری را برای فعالان پنجره ‏ساز ایجاد کرده است. از آنجا که بسیاری از فروشندگان پروفیل در منطقه دارای انبار هستند، انتقال انواع پروفیل و انجام عملیات خم توسط گروه صنعتی پارس تسهیل شده است‏.

گروه صنعتی پارس با در اختیار داشتن امکانات و همچنین اپراتورهای مجرب قابلیت اجرای انواع خم پروفیل upvc در ابعاد و طرح های مورد نظر مشتریان و همکاران گرامی را دارد.

خم کاری پروفیل در انواع طرح های قوس ابرویی ، قوس مسجدی، قوس شاخ بزی ، اشکال خاص و غیر متعارف ، دایره و نیم دایره در ابعاد مختلف اجرا می گردد.

این قوس ها طبق درخواست مشتری به دو صورت اجرای کامل و مونتاژ شده و یا اجرای فقط خم ارائه می گردد.

 

پنجره دوجداره upvc از کی شروع شد؟

و اما در مورد تاریخچه پنجره دوجداره upvc , جالب بدونیم که تولید این محصول از سال 1960 در شهر زیبای دورتموند آلمان شروع شد .البته خیلی زود تولید پنجره دوجداره upvc افزایش پیدا کرد و استفاده از اون فراگیر شد چون مزایای بسیار زیادی نسبت به درب و پنجره های چوبی , آهنی و … داشت در عین حال هزینه بسیار پایین تری نسبت به آنها داشت .

جنس پنجره دوجداره upvc

Pvc یک نوع پلاستیک است که البته با ترکیب موادی خواص تبدیل به upvc که یک ماده مقاوم , انعطاف پذیر و ضربه پذیر تبدیل می شود . این ماده در قسمت های مختلفی استفاده دارد , از جمله صنعت پنجره دوجداره upvc و در کل صنعت ساختمان.

مزایای چشمگیر پنجره دوجداره upvc

مقاومت فیزیکی و استحکام در برابر شرایط متفاوت جوی و همینطور طبیعت دوست بودن مواد تشکیل دهنده آن که قابل بازیافت هستند یکی از مهمترین مزایای استفاده از این محصول می باشد.

سبکی وزن، خمش­ پذیری، عدم اشتعال سریع، عایق بودن در مقابل حرارت و جریان الکتریسیته، مقاومت در برابر مواد شیمیایی و بیولوژیک، قابلیت تبدیل به سطوح سیقلی، قابلیت تلفیق با مواد افزودنی مختلف، انعطاف­پذیری و به کار بردن طرح­های متعدد در آن و …   از دیگر مزایای مهم این محصول می باشد.

از این رو استفاده از آن بسیار سریع در کشورهای صنعتی و در حال توسعه افزایش پیدا کرد و تولید پنجره دوجداره upvc به یک صنعت ضروری برای جوامع تبدیل شد.

سابقه پنجره دوجداره upvc در ایران:

خوشبختانه از حدود 20 سال پس از ایجاد این صنعت پنجره دوجداره upvc در جهان ایران هم جزو استقبال کنندگان از این محصول شد و خیلی زود در کشور صنعت تولید پنجره دوجداره upvc علم شد .

هر ساله واحد های تولیدی زیادی در صنعت پنجره دوجداره upvc احداث گردید و به جهت بهینه سازی انرژی و بسیاری از مزایای دیگر یکی از ملزومات خانه ها شد و بیش از پیش باعث رونق صنعت پنجره دوجداره upvc در کشور گردید .

معایب پنجره دوجداره upvc

درزبندی پنجره که توسط لاستیک های آب بندی انجام میگیرد که سم بسیار بالایی در آب بندی و چفت و بست پنجره ایفا میکند که اگر از جنس نامرغوب استفاده شود باعث عبور گرد و خاک و سروصدا از محیط بیرون به داخل میشود که این امر میتواند ماهیت پنجره دوجداره upvc را از بین ببرد در ضمن اگز جنس لاستیک های درزبندی که اصطلاحا به آن گسگت میگویند بد باشد در سرما خشک و در گرما نرم شده و خاصیت خود را پس از 1 سال از دست میدهد. شرکت صنعتی پارس با استفاده از گسگت های برند SECIL ترکیه یا گسگت مورد تایید خود شرکت های پروفیل ساز اقدام به تولید پنجره های UPVC میکند.

شیشه دوجداره که سهم بسیار بالایی در پنجره دوجداره UPVC انجام میدهد و این شیشه حتما باید به صورت صنعتی و با تزریق گاز آرگون و استفاده از چسب دلی سولنایرو اسیپر بوتیل دارو و رطوبت گیر و شیشه درجه یک انجام میشود که در غیر این صورت باعث میشود که داخل شیشه دوجداره بخار کند و اینکه عایق خوبی در برابر محیط بیرون نمی باشد.

رگلاژ کردن پنجره ها باید توسط افراد متخصص صورت گیرد که باعث عملکرد بهتر پنجره شود که در غیر این صورت باعث خرابی یراق و در کل تضعیف عایق بدون پنجره میشود.