پنجره دوجداره upvc
پنجره دوجداره upvc
پنجره دوجداره upvc
پنجره دوجداره upvc

درب upvc یا درب pvc

درب upvc یا درواقع همان درب های فلزی که فقط برای تراس یا درب داخلی سرویس بهداشتی یا درب توری که در محیط های مرطوب استفاده می شود یا درب  pvc که بسیار شبیه درب های mdf هستند ولی تا میزان بالایی ضد آب و رطوبت می باشند.

درب upvc چگونه ساخته می شوند؟

نکته که این دربها را خاص کرده و مناسب استفاده در قسمت های خاص خانه مانند سرویس بهداشتی و حتی اتاق ها می کند,« روکشی است که در نهایت روی سطح آن کشیده و در عین حفظ زیبایی و طراح آن درب را مقاوم به آب می نماید.

بعد از ساخت دربها یک پوشش کامل در تمام زوایای درب ها از پلیمر pvc می کشدند و درب upvc را با با آن کاملا کاور کرده و روانه بازار می کنند.

روش طراحی و تولید

برای تولید درب pvc ابتدا به وسلیه دستگاهی با نام CNC طرح مورد نظر را روی MDF طراحی و اجرا می کنند . بعد از برش و ساخت درب , با روکش pvc به زخامت 0.2 یا 0.4 (بسته به میزان ضد آب بودن آن) روی درب را وکیوم می کنند البته این کار بسیار ظریف و دقیق باید انجام شود که مایع PVC کامل تمام شیار های روی MDF را که با دستگاه پیاده سازی شده بود را بپوشاند .

 PVC برجسته

یک نوع دیگر از پوشش pvc هست که PVC برجسته نام دارد.در این نوع پوشش دهی لایه های pvc به صورت برجسته ددر قطعات کوچک برش داده می شوند و طراحی MDF روی آنها پیاده سازی می شود و قطعه قطعه روی MDF چسبانده می شوند و در نهایت مانند روش قبلی وکیوم می شوند .

زاویه های کناری درب که کناف نام دارد با pvc وکیوم شده و روی آن را با رنگ مشابه روی درب می پوشانند. که البته این بخش دستگاه های پیشرفت نیاز دارد و صدالبته که کیفیت اینکار در قمت تمام شده تاثیر گذار است و در صورت بی کیفیتی این بخش ممکن است بعد از مدتی کلاف درب جدا گردد از اینرو بهتر است درب pvc را با نام MDF با روکش pvc خطاب کرد.